Umudunu Kaybetmeyenlerin Filmi Şampiyon

1996 yılında düzenlenen Enternasyonal Gazi Koşusu’nda Türkiye’de bir ilk yaşandı, Bold Pilot adındaki safkan İngiliz atı, jokeyi olan Halis Karataş ile birinci oldu. Ancak Boldi’yi bizim için unutulmaz olmasını sağlayan tek şey bu birincilik değildi, Boldi, herkesin kalbinde yer etmiş, umuda gereksinim duyulan bir zamanın kişileriyle müthiş bir bağlantı kurmuştu. At yarışıyla ilgilenen ilgilenmeyen herkes onun adını biliyor, ona karşı ayrı bir sevgi besliyordu. Şampiyon filmi, doksanlı senelerdeki neslin efsanesi olan, Bold Pilot’la bir gün yenilme ihtimaline karşın yine de inanıp vazgeçmeden savaşmanın öyküsüdür.

Bizim İçin Şampiyon Filmi At

Kırdıkları rekorlarla bir ilke imza atan ve birçok başarılar elde eden safkan İngiliz Atı Bold Pilot’ın kazanmak için önemli bir gayesi vardı. Jokeyi olan Halis Karataş ve sahibinin kızı Begüm Atman arasındaki aşkın devamlılığı  için, çok hoşlandığı Begüm’ün umudunu kaybetmeden, hayata bağlanması için çabalıyordu.

İki Kişilik Aşka Üçüncü Bold Pilot

Kazanma aşkıyla dolu bir delikanlı olan Halis sanki Bold Pilot için yaratılmış. Beraber birçok birinciliğe oynayacağı Bold Pilot’la karşılaşmasından sonra Halis’in kaderi, hayatının kadını Begüm Atman ile kesişiyor.  Film, Halis Karataş’ın ailesiyle yaşadığı dramı, aşkı Begüm Atman’ın hastalığı ve  ailesinin yaşadığı üzücü öykülerle duygusal manada çok yoğun bir senaryoya sahip. Seyirci önce Halis’e, daha sonra Begüm’ün babası olan Özdemir Atman ’a, en sonunda ise kendine özgün  ruha sahip Bold Pilot ve Begüm arasındaki ilişkiyi benimsiyor.

Bizim İçin Şampiyon Halis ve Begüm

Film gerçekten çok zor bir işin altından kalkıyor. Doksanlardan beri İstanbul’daki geçmişten gelen Veliefendi hipodromunda gerçekleştirilen yarışların her detayını, büyük bir başarıyla seyirci karşısına getiriyor.

Boldi, Halis ve Begüm

Bizim İçin Şampiyon IMDB Puanı 8,6

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here