Babaların Babası Müslüm Baba

Geçtiğimiz zamanlarda sinemalarda, yüz binlerce hatta milyonlarca seyirciyi arkasından koşturan ve özel bir topluluğa sahip olan birinin yaşam hikayesini izledik ve izlemeye de devam edeceğiz; Müslüm Baba’nın hayat hikayesi. Filmi izlerken gözyaşlarına boğulup Müslüm Gürses’in diğer bi deyişle de Müslüm Baba’nın acıklı yaşam öyküsüne tanık olacağız.

Müslüm Film Afişi

2017 yılının son çeyreğinde Ayla filmiyle çıkış yapan Dijital Sanatlar adlı yapım şirketinin yeni filmi Müslüm, Müslüm Baba olarak akıllarımıza kazınan Müslüm Akbaş’ın Müslüm Gürses oluşuna tanık olmamızı sağlıyor, Muhterem Nur ile olan yoldaşlığını anlatıyor.

Hiç Çocuğu Yoktu Ama Milyonlar Ona Baba Diyordu

Film Müslüm Baba’nın çocukluğundan itibaren ele alınmış ve yaşamının son zamanlarına kadar ulaşıyor. Filmin ilk yarısında genel olarak Müslüm Baba’nın çocukluk ve halk arasında delikanlılık da denilen ergenlik çağını görüyoruz.  Ve belki de en kötüsü de iki binli yıllar sonrası popülizmi benimsemesi aktarılmıyor, geçiliyor.

Müslüm Filmi Şahin Kendirci

Çok kaliteli bir prodüksiyonun varlığı filmin başından sonuna dek kendini izleyiciye hissettiriyor. Bunun dışında filmin sonlarına doğru Müslüm Baba’nın gerçek konser görüntülerini  seyrettik, ancak o görüntülerin kısalığı bizi biraz üzdü. Çünkü gerçekten de çok azdı. Tabi ki de bunun sebebi internet camiasında her şeyin bir telifi olabileceği gibi bu görüntülerinde telif hakları olacağıydı. Aynı şekilde Müslüm Gürses’in kendi şarkılarına da az süre verilmesi bu sebepten olabilir.

Müslüm Gürses ve Hocası

Filmde dinlediğimiz tüm müzikleri Timuçin Esen ve Şahin Kendirci söylüyor. Bazı yerler de müzik kullanımının aşırıya kaçtığı da gözümüzden kaçmadı değil. Her şey bir yana Müslüm Gürses’in yani bizim deyişimizle Müslüm Baba’nın hayatının anlatıldığı bu film seyirci tarafından da bizim tarafımızdan da çok beğenildi.

Müslüm Filmi Timuçin Esen

Müslüm Filmi IMDB Puanı 8,3

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here