Turkish’i Dondurma (Turkish Ice Cream)

Turkish’i Dondurma adlı filminde, Çanakkale Savaşı esnasında Avustralya’da ikamet eden 2 Türk ve ailesinin kendi ülkeleri uğruna sarf ettikleri çaba anlatılıyor.

Turkish'i Dondurma Erkan Köstendil

Avustralya’da yaşamlarını sürdürmekte olan iki Türk genç, geçimlerini seyyar araba ile dondurma satarak ve devecilik yaparak sağlar.

Her Şey Vatan İçin !

1915 yılında Türkiye’de savaş çıktığını öğrenen bu gençlerimiz, Çanakkale Savaşı’na cepheye gitmeye karar verir. Ancak, görevliler onların Avustralya’dan çıkmalarına müsaade etmez. Bu esnada Avustralya’da Türk karşıtı eylemler baş gösterir. İngilizler’in Avustralya’dan asker toplamak için broşür dağıttığını gören iki Türk, ülkelerinde gösteremedikleri mücadeleyi Avustralya’da göstermeye karar verirler.

Turkish'i Dondurma

Gürkan Tanyaş‘ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Oyuncular kısmında ise karşımıza Çukur dizisinde tanıdığımız Erkan Kolçak Köstendil çıkıyor. Onun dışında Ali Atay,  Caner Kurtaran, Will Thorp, Şebnem Bozoklu, Marleen Mathews, Alma Terzic, James Farley, Jens Grund, Tristan Alexander Carl Wharton gibi isimlerden oluşuyor.

Turkish'i DondurmaTurkish'i Dondurma

Turkish’i Dondurma Filmi IMDB Puanı Çok Yakında

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here