Yine Dolandırıcılık, Sazan Sarmalı!

Yılmaz Erdoğan’ın yapıtlarından biri olan Organize İşler 2: Sazan Sarmalı, serinin iki bin beş yılında seyirciyle buluşan ilk filmi Organize İşler’den farksız olarak yine konu bakımında bir suç şebekesinin maceralarının seyirciye aktarıldığı aksiyon ve komedi kategorisinde bir film.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı

Filmde Asım Noyan ve şebekesinin başından geçen absürt olaylar ve maceraları anlatılıyor. Asım Noyan işlediği suçlarla yaptığı dolandırıcılıklarla piyasada ünlenmiş bir dolandırıcıdır. Asım yaptığı şeyin doğru olmadığını bildiği halde, yine de bu işi yapmakta kararlıdır ve bu işe devam etmektedir. Profesyonellikle söylediği yalanlar vasıtasıyla uzun yıllar boyu ayakta kalabilmiştir.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı

Senelerce tutuklanmadan şebekesiyle beraber piyasada kalmayı başaran Asım Noyan, bu sefer de “Sazan Sarmalı” denilen bir üçkağıda bulaşır. İşte bu son üçkağıttan sonra Asım  Noyan ve şebekesi kendilerini hiç beklemedikleri bir takım mevzuların içinde bulurlar.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı

Yılmaz Erdoğan’ın açıklamalarına Organize İşler 2: Sazan Sarmalı’nın senaryosunu yazmak 3 yıl kadar sürdü ve filmin çekimlerine de 2018 yılının Haziran ayında başlandı. Erdoğan’ın hem başrol oynayıp, hem de yönetmeni olduğu filmin çekimleri : Galata, Üsküdar , Karaköy, Eminönü,  Moda, Unkapanı gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinde yapıldı.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı

Daha önce Görümce, Arif v 216, Ayla, Deliha 2 gibi filmlerden tecrübe sahibi olan İngiliz yönetmen Jean Paul Seres ise filmin görüntü yönetmenliğini yaptı. Helikopterle de gerçekleştirilen bir çok çekim boyunca setteki yapım ekibinde takribi 400 kişi, filmin aksiyon sahneleri için ise Kore’den gelen 40 kişilik bir grup çalıştı.

Organize İşler 2 Sazan SarmalıOrganize İşler 2 Sazan Sarmalı

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı IMDB Puanı 6,6

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here